Interesujący wypoczynek we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej oraz interesującej historii. W ciągu epok mieścił się w granicach kilku królestw, by wreszcie, wraz z końcem drugiej wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to niezwykle lubiana metropolia turystyczna, wizytowana także przez zagranicznych podróżnych. Co należy zwiedzić w stolicy Dolnego Śląska?

Początek dwudziestego wieku był momentem powstania kilku ciekawych budowli modernistycznych w mieście. Wówczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma oraz budynek sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co zwiedzać we Wrocławiu, przykłady budowli tego stylu można znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej oraz Więziennej. Wrocław to również ciekawe świątynie, powstałe w czasie Średniowiecza. Są to zazwyczaj ceglane budynki zachowane w Gotyckiej formie. Turyści lubiący długie, wieczorne spacery, powinni zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miejscowości.

pennis vergrößern tabletten

Jednak Wrocław to nie jedynie walory urbanistyczne, również osoby chcące się dobrze bawić znajdą tam interesujące atrakcje. W położonym blisko Runku Pasażu Niepolda, można spotkać liczne puby oraz dyskoteki, rozmieszczone jeden na drugim. Również sam Rynek zajmuje sporo punktów gastronomicznych, lecz ceny tam będą nieco wygórowane. Na każdym odcinku Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, oferujące smakowite dania. Stary ratusz wrocławski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy – Piwnicy Świdnickiej. 

Rodziny przybywające z potomstwem musza wybrać się do miejskiego ZOO. Dzięki inwestycjom sprzed paru lat, miejsce to jest obecnie niezwykle nowoczesne, można obserwować tam bardzo dużo różnych gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień zapewniona, na obszarze ZOO można spożyć także posiłek. 

Wrocław jest zapewne jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i zagranicy. Nic w tym zaskakującego, w końcu ma on do zaproponowania odwiedzającym mnóstwo interesujących atrakcji.