Zadowolenie z pracy zarobkowej, oceniana jest przez pryzmat wyników na stanowisku pracy.

Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Owszem praca czeka, ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla młodych za niską płacę. Czasy , gdy dochodzenie do umiejętności było gwarantem otrzymania wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, rynek nie potrzebują ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru, która zaowocują do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez prezesów firm, praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób czeka . WymaganiaPolaków , co do wymiaru pensji za pracę podnoszą się, obywatele chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest istotna, bycie cenionym od pracodawcy także, zgranie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejtingsidor

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć wysokie dochody , ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie zmęczony i zestresowany .